Biorę tabletki i chcę mieć dziecko - czy mogę przerwać tabletki w połowie opakowania?

Witam! Z narzeczonym chcemy mieć dziecko. Jak najszybciej. Biorę antykoncepcję doustną, jestem w połowie opakowania. Czy muszę dokończyć opakowanie, czy mogę już przestać brać tabletki?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przerwanie stosowania antykoncepcji hormonalnej w połowie opakowania zdecydowanie nie jest zalecane. Nie jest także przeciwwskazane, ale jeżeli nie występują działania niepożądane, to sugerowałabym odczekać jeszcze te kilkanaście dni, tym bardziej, że jak sama Pani pisze, zamierza Pani podjąć starania o dziecko. Myślę zatem, że nie warto rozregulowywać gospodarki hormonalnej odstawiając tabletki właśnie teraz.

Pozdrawiam