Czy napady złości mogą mieć związek z rezygnacją z tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Od kilku dni jestem strasznie nerwowa. Każdy drobny żart potrafi mnie zdenerwować, wybucham płaczem. Z natury jestem osobą nerwową i niecierpliwą, ale do tej pory nie zdarzało się to często. Czy moje napady złości mogą mieć związek z rezygnacją z tabletek antykoncepcyjnych? Brałam je 1,5 roku, jakieś 2 tygodnie temu skończyłam opakowanie i zrezygnowałam całkowicie. Czy dlatego jestem niespokojna, nerwowa, wybuchowa i mam wahania nastrojów? Po jakim czasie może się to unormować?

Tabletki antykoncepcyjne maja działanie hormonalne, dlatego jest możliwe, że zaprzestanie ich brania spowodowało zmiany hormonalne w Pani organizmie, a tym samym wahania nastroju. Jeśli stan będzie się utrzymywał, warto skonsultować się z ginekologiem i psychologiem.

Tak,to może być skutek wahań hormonalnych i myślę,że problem powinnaś od strony jego treści/co i kto Cię dendrwuje/ przepracować w terapii zamiast blokować naturę farmaceutykami.
Pozdrawiam i zachęcam.