Czy odstawienie tabletek powoduje wahania nastroju?

Witam, jestem chłopakiem i jakiś czas temu moja dziewczyna odstawiła tabletki antykoncepcyjne. Zauważyłem coś dziwnego, tak jakby stała się bardziej nerwowa rozdrażniona, popadała z jednej skrajności w drugą. Nagle zaczęła widzieć same wady we mnie, jesteśmy parą od ponad 3 lat i sporo razem przeszliśmy, ale zawsze bardzo mnie kochała. Była miła, łagodna i sympatyczna, jej zachowanie wydaje mi się wręcz nienormalne, często się kłócimy, ja jestem też dość nerwowym człowiekiem, ale no wystarczy cokolwiek i już krzyczy na mnie, no normalnie inny człowiek. Czy to może być związane z odstawieniem tabletek? Jakieś zachwianie hormonalne czy coś? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki antykoncepcyjne powodują duże zmiany w gospodarce hormonalnej kobiety. Po ich odstawieniu organizm potrzebuje czasu aby doszło do przywrócenia równowagi hormonalnej. Dlatego w tym czasie może dochodzić do wahań nastroju. Gdyby jednak to się przedłużało lub nasilało konieczna będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam