Czy tabletki mogły wywołać takie skutki uboczne?

Witam, mam 19 lat i obecnie odstawiłam drugie tabletki antykoncepcyjne. Po pierwszych tabletkach czułam się fatalnie, mdlałam, miałam zawroty głowy i byłam rozdrażniona. Po dwóch opakowaniach, pani ginekolog zmieniła mi tabletki na rzekomo słabsze, niestety po 2 miesiącach brania historia się powtórzyła, wystąpiły wymioty, rozstrój żołądka, codzienne nudności, osłabienie i absolutny brak apetytu z czym wiąże się spora utrata masy ciała. Byłam w szpitalu, zrobiono mi wszystkie możliwe badania (gastroskopia,mocz,morfologia,kał,badanie glukozy) wyniki były prawidłowe, natomiast pani ginekolog stwierdziła: ,,to nie przez tabletki, pewnie masz hiv i anoreksję''. Byłam w szoku! Absolutnie nie zgadzam się z taką diagnozą, bo jest ona fizycznie nie możliwa. Dlatego POTRZEBUJĘ POMOCY EKSPERTA a nie niekompetentnej osoby na stanowisku lekarza ginekologa, który pomoże mi wyjaśnić czy tabletki nie są dla mnie i ewentualnie dlaczego wywołały aż takie skutki uboczne, które utrzymują się już 2 tygodnie po całkowitym odstawieniu tabletek? Z góry dziękuję i wręcz BŁAGAM o pomoc, bo nikt nie potrafi mi jej udzielić.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane przez Panią objawy mogą być skutkiem ubocznym działania hormonów zawartych w tabletkach antykoncepcyjnych. Niektóre kobiety nie tolerują tego rodzaju antykoncepcji i Pani może być jedną z nich.

Jeżeli jednak wróci Pani w pełni do naturalnej równowagi hormonalnej, co będzie się objawiać powrotem regularnego cyklu miesiączkowego, a niekorzystne objawy nadal się będą utrzymywać, to może to oznaczać, że powód Pani złego samopoczucia był inny niż tabletki antykoncepcyjne.

Jeżeli jest Pani niezadowolona ze swojego kontaktu z ginekologiem czy jego kompetencji, to zawsze można go zmienić na innego.

Pozdrawiam serdecznie!