Skutki uboczne stosowania tabletek Daylette

Biorę tabletki antykoncepcyjne (daylette) od jakiegoś niedługiego czasu i mam z 70-80% efektów ubocznych więc nie wiem czy powinnam zmienić je na coś innego. Ale słyszałam, że sama nie mogę ich odstawić... czy na prawdę muszę iść do lekarza ginekologa aby on mi powiedział, że nie mogę i mam przerwać?

Aleksander Ropielewski

Jest to wskazane, ponieważ lekarz zaproponuje odpowiednie postępowanie i inne leczenie. W przypadku nasilonych objawów możliwe jest jednak samodzielne odstawienie leku i późniejsza konsultacja z lekarzem.

Dzień dobry,

Najbezpieczniej będzie jeśli skontaktuje się Pani ze swoim lekarzem ginekologiem. Zaproponuje pewnie inne leczenie. Natomiast jeśli objawy są dość dokuczliwe i utrudniają Pani codzienne funkcjonowanie- proponuje odstawić tabletki.