Skutki uboczne stosowania preparatu Fosidal

Witam, Ostatnio miałam problemy z dość silnym kaszlem, który został po infekcji górnych dróg oddechowych. Farmaceutka w aptece poleciła mi syrop Fosidal. Stosowałam go 3 dni i kaszel minął. Przez pierwsze dwa dni nie było żadnych skutków ubocznych, natomiast ostatniego dnia przyjmowania wystąpiła lekka wysypka na nogach. Odczuwam też lekki dyskomfort przy przełykaniu śliny, ale nie mam duszności. W ulotce przeczytałam, że takie skutki uboczne mogą wystąpić. Czy muszę udać się do lekarza?

Aleksander Ropielewski

Przy mało nasilonych objawach wystarczy odstawienie syropu. Jeżeli są one nasilone lub budzą Pani niepokój proszę skontaktować się jak najszybciej z lekarzem i oczywiście odstawić fosidal.