Czy to skutek uboczny tabletki?

Dzień dobry, Moje cykle trwają min. 26 dni a maksymalnie 32 dni. Ostatni 26 dni. Miesiaczka trwa zazwyczaj 7 dni. Ostatnia trwała 6 dni. W 4 dniu cyklu, odbyłam stosunek przerywany. Po 35 h przyjelam escapelle. Po 6 dniach pojawił się silny bol brzucha oraz krwawienie, które intensywne było 1 dnia a drugiego coraz mniej. Chciałabym zapytać czy to skutek uboczny tabletki czy może jednak plamienie implantacyjne? Do tej pory, kiedy zdarzyło mi się przyjąć tą tabletke, zadne skutki uboczne nie wystąpiły. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ten środek antykoncepcyjny do stosowania w nagłych przypadkach może u niektórych kobiet powodować wystąpienie działań niepożądanych. Wśród bardzo często zgłaszanych skutków ubocznych Escapelle znajdują się: krwawienie po Escapelle niezwiązane z miesiączką (w tym zaburzenia cyklu menstruacyjnego przemijające, najczęściej opóźnienie wynosi do 7 dni). Po zastosowaniu Escapelle krwawienie miesiączkowe może być inne niż zwykle, mogą również pojawić się nieregularne krwawienia bądź plamienia śródcykliczne, jeżeli krwawienie miesiączkowe opóźnia się o więcej niż 5 dni, lub jest nietypowo skąpe lub obfite, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub jeżeli pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, to powinna upewnić się, czy jest w ciąży (test ciążowy). W Pani przypadku zasadne wydaje się skontaktowanie z lekarzem. Życzymy zdrowia i zapraszamy do lektury wpisów, w których poruszono podobną tematykę.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/escapelle

https://portal.abczdrowie.pl/tabletka-po-escapelle

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.