Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wzrost masy przy krążku NuvaRing

Tycie po odstawieniu nuvaring Po ciąży dużo schudłam ok 20 kg 3 msc po ciązy . Od kiedy zaczęłam używać nuvaring moja waga stanęła . Używałam przez prawie 2 lata .waga byłą ta sama ani mniej ,ani więcej. Zapsestałąm antykoncepcji hormonalnej i moja waga nagle skoczyłą o 5 kg w ciagu 5 msc . moja dieta jest taka sama jak była czy to normalne ? Powinnam zrobić jakieś badania ? Zmienić diete ? Iść do lekarza ? dietetyka ?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Utrata masy ciała bywa działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Być może zatem przytyła Pani w konsekwencji odstawienia krążka. Warto jednak także zwrócić uwagę na dietę, by nie tyć dalej. O szczegółach dotyczących zdrowego żywienia polecam przeczytać w artykułach: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie, http://portal.abczdrowie.pl/zywienie, http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zywienia-na-diecie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy