Wzrost masy ciała po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Dzien dobry, Miesiac temu przestałam brac tabletki antykoncepcyjne novynette po 2 latach ich brania. Przez cały czas brania miałam stała wagę jednak teraz w przeciągu miesaca przytyłam 3 kg. Odzywiam sie zdrowo i nie jem duzo, cwicze regularnie. Czy to moze byc wina przestania brania tabletek? Czy da sie cos z tym zrobic zeby nie przytyć jeszcze wiecej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odstawienie antykoncepcji hormonalnej nie powinno być powodem przyrostu masy ciała, choć nie jest to wykluczone. Sugeruję, by zwróciła Pani większą uwagę na swoją dietę, co umożliwi zahamowanie dalszego przyrostu masy ciała.