Jak zwiększyć masę ciała?

Jestem bardzo szczupły, mam 21 lat,180 cm wzrostu i niewiele ponad 50 kg,zle sie czuję,ale nie potrafię tego zmienic,moja dziewczyna akceptuje to jak wygladam,ale chciałbym byc dla niej atrakcyjniejszy, nie mam problemu z tarczycą, kupiłem białko,moze to mi pomoze przybrać na wadze,ale chcialabym zapytac co mógłbym zrobic jeszcze,od czego zacząć?

Witam, przyznam szczeze ze cieżko odpowiedzieć na Pana pytanie. Musiałabym przeprowadzić dokładny wywiad żywieniowy zeby moc stwierdzić w czym tkwi problem. Prawdopodobnie ma Pan szybka przemianę materii i nieprawidłowo dobrana diete do organizmu. Zachecam zeby skorzystał Pan z konsultacji z dietetykiem ktory przyjrzy sie temu jak sie Pan odżywia i wskaże Panu na co warto zwrócić uwage. Koktajle to dobry początek. Powienien Pan zwiekszyć ilośc białka w diecie jednak prosze nie przesadzić zeby nie obciążyć i nie zakwasić organizmu.
Na kilogram masy ciała powinien Pan spożywać max 2 g białka. Węglowodany w ilości 60% i duzo zdrowych tłuszczów. Olej lniany - 2 łyżki stołowe dziennie wraz z witamina d3 - 2000 j.m dziennie.

Pozdrawiam
Paulina Guziolek
Dietetyk Gdynia