Zazdrość w stosunku do chłopaka, który wyprowadził się do innego miasta

Witam, nie wiem czy jestem zazdrosna czy jak, ale chodzi o to że mój chłopak (mieszka sam) przeprowadził się do innego miasta (15km dalej). Tam poszedł do pracy itd w lokalu który pracuje poznał kilka osób (kolegów, koleganki - ekipę) którzy stali się dla niego nagle mega ważni. Uważam że tamci są dla niego ważniejsi ode mnie i tych znajomych moich, jego i naszych z miasta którego się wyprowadził. Cały czas mówi o tamty co mnie denerwuje. Skąd to mi się wzieło i o co chodzi ?

Witam. Myślę, że zachowanie chłopaka jest dość naturalne, że szuka znajomych w nowym miejscu. Problem w tym, że jak Pani nie ma kontroli nad chłopakiem to trudno to znieść- i to byłaby droga do pracy nad sobą aby nie zniszczyc tego co najważniejsze czyli miłość.
Magdalena Brabec

Szanowna Pani,

Jak widać nie do końca pogodziła się Pani i zaakceptowała decyzję swojego chłopaka dotyczącą zmiany miejsca zamieszkania. Z tego, co Pani pisze wynika, że Pani chłopak jest zadowolony z tej zmiany w swoim życiu, poznał nowych ludzi, których polubił i którzy stali się dla niego ważni. Być może obawia się Pani tego, że z tego powodu Pani stanie się dla niego nieważna. Poza tym może się Pani bać, że chłopakowi tak spodoba się zmiana miejsca zamieszkania jak i nowi koledzy i koleżanki, że z czasem oni wygrają z Panią i Państwa dawnymi znajomymi. Poza tym to chłopak zmienił otoczenie, wyjechał a Pani została, co może powodować w Pani złość i zazdrość niekoniecznie o chłopaka, ale o to, że on doświadcza odmiany w swoim życiu a Pani nie. Dlatego też denerwują Panią rozmowy o jego nowych znajomych.

Pozdrawiam,
Monika Wysota

Witam, myślę, że to co przeżywasz w tej sytuacji to faktycznie zazdrość, złość czy nawet lęk o wasz związek. Takie uczucia mogą pojawić się, gdy czujemy się w jakiś sposób zagrożeni czy pozbawieni pozycji jaką dotąd mieliśmy w grupie czy parze. Może być też tak, ze dla Twojego chłopaka nowa grupa znajomych jest atrakcyjna bo to są nowi znajomi i dlatego dużo o nich mówi i to przeżywa. Może rozwiązaniem byłoby zapoznanie się z jego nowymi przyjaciółmi. Być może Twoje obawy i zazdrość byłyby mniejsze gdybyś stała się częścią jego nowej ekipy.
Pozdrawiam.

Nie wiem jak długo trwa związek i na jakim jest etapie, jednak podobne uczucia często pojawiają się w sytuacji, kiedy związek nie jest jeszcze w na tyle stabilnej fazie, by dawać poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Mam wrażenie, że czuje się Pani zagrożona tym, co nowego pojawiło się w życiu chłopaka. Tu pojawia się pytanie o poczucie wartości?
Na pewno warto, by Państwo o tym rozmawiali. By powiedziała Pani chłopakowi, co czuje. Ale także czego by Pani oczekiwała i potrzebowała. Ważne, by wysłuchała Pani także jego relacji, przyjrzała się temu, co on czuje, oczekuje, potrzebuje. Bo czasem jest tak, że naprawdę coś się zmienia, ale częściej to tylko w głowie tworzymy najgorsze scenariusze i "domyślamy się" (najczęściej błędnie)zamiast pytać i wyjaśniać.