Dlaczego zniechęciłam się do partnera?

Kilka tygodni temu poznałam cudownego chłopaka ale jest niewiele ode mnie starszy, a okazało się, że miał już ponad 20 kobiet. Bardzo mnie to do niego zniechęciło. Od wczoraj z nim nie rozmawiam. Przykro mi to przyznać, ale mówiąc kolokwialnie brzydzi mnie fakt, że te wszystkie kobiety dotykał, całował etc. a teraz chciałby to robić ze mną. Niestety nie umiem tego przeskoczyć więc pewnie ta znajomość się skończy. Chciałabym jednak wiedzieć, czy mogę jakoś zmienić swoje podejście do tych spraw.

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę, że potrzebuje Pani odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce Pani zmieniać swoje priorytety, przesuwać granice. Sama Pani napisała cyt. "niestety nie umiem tego przeskoczyć". Chciałaby Pani to zmienić? Chciałaby Pani, żeby to Pani nie przeszkadzało? To ważne, żeby Pani ze sobą rozstrzygnęła czy ważniejsza jest dla Pani relacja z tą osobą czy własne granice, wartości. W oczywisty sposób doświadcza Pani dysonansu poznawczego, który wpływa na Pani emocje. Poznała Pani cudownego chłopaka, do którego obecnie czuje Pani obrzydzenie. Potrzebuje Pani dokonać wyboru, której perspektywy się trzymać. Obie na raz nie są możliwe. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, napisała Pani że poznała cudownego chłopaka który miał już wiele kobiet w swoim życiu. To sprawia, że nie może Pani przełamać do niego obrzydzenia. Wyznają Państwo inne wartości, mają rożne podejście do związku, normy obyczajowe. Proszę się zastanowić w jaki sposób przeszłość chłopaka wpływa na Panią i z czego to wynika. Czy są to kwestie do pogodzenia, nie będą wpływać na dalszą relację. Duża ilość związków może sugerować, że są one krótkotrwałe, przelotne. Jest to ważna informacja o stałości partnera. Mężczyźni i kobiety inaczej postrzegają związki intymne. Kobieca seksualność jest bardziej związana ze sferą uczuć i aspektem relacji. Ważne jest zaufanie i miłość do partnera. Mężczyźni potrafią oddzielić sferę uczuciową od seksualnej, traktując zbliżenie jako cel, bez potrzeby emocjonalnego zaangażowania. Warto porozmawiać swoich odczuciach i wzajemnych oczekiwaniach co do tego związku.
Pozdrawiam serdecznie
http://pracownia-start.pl/