Dlaczego nie wiem, co czuję?

Witam. Mam na imię Kasia i mam 22 lata. Miesiąc temu rozstałam się z chłopakiem, który planował mi się oświadczyć. Dowiedziałam się o tym dopiero niedawno. Byliśmy ze sobą 3 lata, ale mieliśmy w międzyczasie 5 miesięcy przerwy, oczywiście również z mojego wyboru.

Dużo o nim myślę. Poznaję innych chłopaków, ale nie potrafię się związać. Swoją przyszłość wyobrażam sobie tylko z nim, ale na dzień dzisejszy nie wiem, czy potrafię z nim być. Wiem, że to podejście jest trochę egoistyczne. Czemu się z nim rozstałam? Sama nie wiem. Chyba znudziłam się tym związkiem. Nie mielismy wspólnych znajomych i widywaliśmy się codziennie. Szczerze, to juz nie mogłam na niego patrzeć, jak siedzi w dresie przed telewizorem. Nie podniecał mnie tak jak dawniej.  Z drugiej strony był dla mnie cudowny! Potrafił dla mnie się zmieniać i wiem, że kocha mnie nadal i nie może o mnie zapomnieć.

Nie wiem, co mam zrobić, bo o nim myślę. Chciałabym do niego napisać, ale wiem, że jeśli to zrobię, to muszę być już pewna, że to jest ten jedyny, aby go w przyszłości nie skrzywdzić, tak, jak teraz to zrobiłam. Nie wiem, czy taka niepewność jest normalna w relacjach. Nie wiem, co mam zrobić. Myślę o nim, chciałabym z nim założyć rodzinę, ale teraz potrzebuję zabawy i poznawania ludzi. Proszę o pomoc!

Witam!

Mieszane uczucia często towarzyszom osobom w związkach. Szczególnie, kiedy związek jest długotrwały i raczej statyczny. Partnerzy nie rozmawiają o tym, co ich denerwuje, czy nudzi w postępowaniu drugiej osoby. Narastające, tłumione w sobie uczucia prowadzą do rozluźnienia więzi między partnerami i z czasem do rozpadu związku bez większej przyczyny. Możecie porozmawiać ze sobą, przedstawić swoje zapatrywania na dalszą przyszłość.

Ważne, abyście poruszyli kwestie uczuć i problemów, jakie się pojawiły we wspólnym życiu. Może należy dać sobie więcej wolności, otworzyć się na innych, poznać nowych ludzi. Nie jest to jednoznaczne z rozstaniem. Powinniście sobie wyznaczyć granice znajomości, dać czas na przemyślenie ważnych kwestii. Skonfrontowanie wzajemnych wizji na temat związku pozwoli Wam poznać swoje potrzeby i znaleźć kompromis.

Ważne też, abyście opowiedzieli sobie, co Was irytuje, dlaczego wzajemna atrakcyjność się zmniejszyła i jak to poprawić. Moglibyście także pomyśleć, jak zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości. Jeżeli chcecie tworzyć szczęśliwy związek powinniście się nauczyć rozmawiać ze sobą i jasno określać swoje potrzeby i emocje. Poprawi to jakość relacji i wzajemnego poszanowania potrzeb.

Pozdrawiam