Co zrobić, żeby chłopak w końcu się określił?

Chłopak zerwał że mną rok temu, ale przyjaźnimy się, co jakiś czas wracaliśmy ale zawsze kończyło się tak samo, zawraca mi w głowie i znajduje sobie kogoś innego. Miał dziewczynę ale znowu zaczął coraz dziwniej się do mnie odnosić jakby coś czuł. Po jakimś czasie z nią zerwał i spędzał ze mną każdą wolną chwilę, niby po przyjacielsku... Podobno jej zawsze mówił że nic dla niego nie znaczę. Co on może do mnie czuć? i co zrobić żeby wreszcie się określił? rozmowa z nim o tym nie wchodzi w grę...

Witam,
jeśli chłopak sam nie chce Pani ujawnić swoich uczuć, to trudno je odgadywać, a tym bardziej wpływać na jego postawę. zwraca Pani uwagę na to, ze z innymi kobietami prawdopodobnie buduje podobne, relacje - nietrwałe, jednocześnie klika. Możliwe, ze chłopak nie jest gotowy do zbudowania bardziej stabilnego związku. Nie wiadomo, czy i kiedy będzie do tego gotowy, ale na pewno w sprawie jego gotowości pani nic nie może zrobić. Warto pomyśleć o sobie, swoich oczekiwaniach i potrzebach. Czy Pani taki typ relacji odpowiada? czy chce Pani angażować swoje uczucia i energię w niepewna relację?

pozdrawiam
Anna Gromińska

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście), rozmowa z nim musi wchodzić w grę, bo nikt inny nie odgadnie, jakie są myśli, potrzeby, oczekiwania tego chłopaka. Oprócz niego "nieokreślona" jest jednak również Pani. Czy sama Pani wie, czego chce, czego potrzebuje, czego oczekuje, co czuje wobec tego mężczyzny?

Pozdrawiam!

Może warto, żeby to Pani określiła się, co czuje do chłopaka i czego by chciała, potrzebowała i oczekiwała.
Mam wrażenie, że chłopak może nie mieć motywacji do zmiany czy określenia się. Jemu jest tak dość "wygodnie". Pani będąc jego przyjaciółką nie może mieć wobec niego zaðnych oczekiwań, a on nie ma zobowiązań, jednak w razie czego ma przywileje, prawie takie, jak byłby to związek. Warto zatem, żeby Pani sobie odpowiedziała na pytanie, czy to Pani odpowiada? Czy jest to w zgodzie z Pani oczekiwaniami i potrzebami? Czy raczej wywołuje frustracje, cierpienie i poczucie odrzucenia przeplatane okresami radości?
Kiedy Pani sobie odpowie na pytanie, czego by Pani chciała i zacznie do tego dążyć (niezależnie od tego czy będzie to jasno zakomunikowana chęć powrotu, czy tez jasne postawienie granic i odcięcie się, jeśli bycie w roli "czasowego koła ratunkowego" Pani nie odpowiada), chłopak też będzie musiał się w tej sytuacji odnaleźć i określić.