Po czym poznać zdradę w związku?

Jestem z chlopakiem od 3 lat.Na poczatku zwiazku bylo miedzy nami dobrze.Moj chlopak mial taka :kolezanke: ktora mu sie kiedys podobala.Pisali razem,ona go wyciagala na spacer itd.Ja sie wkurzylam i mu zabronilam.powiedzialam ze ma z nia zerwac kontakt.Powiedział ze to zrobi ale delikatnie.Myslalam ze tak bedzie.ale jak sie pozniej okazalo wcale tak nie bylo.Po jakims czasie sie okazalo ze pisal z nia(i nie wiadomo czy cos jeszcze nie)mial ja zapisana w tel pod meskim imieniem.Jak sie wydalo to

Zaufanie i zaangażowanie, wrażliwość na potrzeby i oczekiwania drugiego człowieka to podstawy związku partnerskiego. Zachęcam Państwa do szczerej, otwartej rozmowy skoncentrowanej właśnie na mówieniu o swoich uczuciach, trudnościach, potrzebach, a także wsłuchiwaniu się w to, co druga strona mówi, czego potrzebuje, oczekuje i próbowaniu wypracowania wspólnych celów. Warto powiedzieć chłopakowi, jeśli to Panią rani, warto także przyjrzeć się jego motywacji do spotykania się z koleżanka jak i jego motywacji do zmiany dla poprawienia Waszej relacji. Ważne jest to, ze jako jego dziewczyna na Pani "pierwszeństwo" (a przynajmniej tak powinno być w dobrze funkcjonującym związku), ale także jako dziewczyna warto, żeby pozostała Pani wrażliwa na to, czego potrzebuje chłopak (a nie ograniczała się do zakazów, ale raczej szukała rozwiązań takich, które pozwolą chłopakowi realizować jego potrzeby, w sposób, który będzie dla Pani akceptowalny).

Dzień dobry.

Czas najwyższy poważnie porozmawiać z chłopakiem oraz spokojnie przekazać mu, czego Pani od niego oczekuje. Jak widać, zabranianie kontaktów z innymi kobietami nie przyniosło oczekiwanego skutku, a wobec postawy chłopaka prowadzić będzie jedynie do ukrywania się przed Panią.
Wydaje się, że przy okazji warto poddać refleksji Wasz dotychczasowy związek, w którym, jak Pani sama opisuje, wzajemne oczekiwania i potrzeby są nieco odmienne.

Pozdrawiam.