Budowanie związku na odległość

Witam. Spotykam się z chłopakiem od ponad roku, mimo że nie jesteśmy razem. Ja czuję, że jestem gotowa na coś poważnego, jednak on uważa, że to nie jest dobry pomysł przez dzielącą nas odległość oraz fakt, iż jestem na studiach. Jednak spotykamy się i utrzymujemy kontakt. Ostatnio przez moje rozmowy nawet twierdził, że ma mnie dosyć. Poznał całą moją rodzinę, jednak twierdzi, że to "za wcześnie", żebym ja poznała jego. Nie wiem już co robić... Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.

Proszę Pani,
Odległość jest przeszkodą, ale nie jest przeszkodą nieprzezwyciężalną. Związek dwojga ludzi będzie trwał jeśli rozpoznają oni wzajemnie swoje potrzeby i zaspokajają je. Być może zarysowuje się pewna różnica potrzeb między Państwem. Pani potrzebuje zacieśnienia związku a Pani partner odczuwa tę potrzebę (przynajmniej tak to wygląda z krótkiego Pani opisu) tymczasem w mniejszym stopniu. Takie różnice pozwalają partnerom zdać sobie sprawę z potrzeb drugiej strony i ewentualnie zaspokajać je. Teraz kiedy Pani partner zdał sobie sprawę z Pani potrzeb, będzie je zaspokajał, jeśli będzie chciał by związek trwał.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Być może chłopak- w bardzo zawoalowany i pośredni sposób- komunikuje, że nie chce relacji? Nie chce jednak stracić Pani jako koleżanki stara się zatem być delikatnym. Może warto zapytać w bezpośredni sposób? Zapytać, co naprawdę czuje, powiedzieć co Pani czuje, czego potrzebuje i oczekuje od niego i sprawdzić, czy Wasze oczekiwania są spójne, czy zupełnie różne, co do charakteru relacji w przyszłości. Może to być pewne rozczarowanie dla Pani, jednak będzie też Pani wiedziała "na czym stoi" i czy warto inwestować w tą relację tyle zasobów i energii, ile dotychczas Pani inwestowała.

Witam
Budowanie związku na odległość jest dużo trudniejsze niż wtedy, gdy partnerzy mieszkają blisko siebie i mają możliwość często się spotykać i na bieżąco nie tylko zaspokajać swoje potrzeby, ale i rozwiązywać problemy.
Z tego co Pani pisze wynika, ze Wasze potrzeby w związku są różne. Pani jest gotowa do poważnego związku, a Pani Partner - nie. Ważne jest, że określiła Pani swoje oczekiwania i wyraźnie przedstawiła je swojemu chłopakowi. Teraz może Pani oczekiwać od niego, by przedstawił Pani swoją wizję Waszego związku.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak