Jak się przekonać do tego mężczyzny?

Witam . Proszę mnie nie oceniać . Od ponad dwóch lat mam partnera i bardzo go kocham . On pracuję jako kierowca busa , w kwestii seksualnej nie do końca mnie zadowala . On ma kolegę , bardzo mnie pociąga i mamy dobre relacje . Mamy oboje na siebie ochotę . Była już ku temu okazja w sobotę tą co była , ale ostatecznie nic nie było . Bardzo tego chcę ale nie mogę się do niego przekonać mimo że naprawdę sporo rozmawiamy i się widujemy prawie codziennie . . Nie wiem dlaczego . Jeszcze przed moim chłopakiem w 2017 roku miałam romans z starszym mężczyzną i tam nie miałam czegoś takiego , mimo że też dużo rozmawialiśmy . Dodam że w 2012 roku dwóch mężczyzn próbowało mnie zgwałcić . Na szczęście do niczego nie doszło ale mam to ciągle przed oczami jak jakaś sytuacja z życia mi to przypomina . A w sobotę trochę mi się to przypomniało , on mnie zaskoczył informacją ( cytuję ) ,, jak chcę to mogę dać mu dziubaska " , nie wzięłam tego na poważnie i nie zrobiłam tego . On odpowiedział że ,, może nie być już okazji " . Ja wówczas odpowiedziałam kilkukrotnie żeby ,, sobie tego nie wywróżył " ( chciałam żeby to w sposób żartów zabrzmiało ) ale on to wziął na poważnie . I odebrał to , że go kuszę , zgadzam się , a potem się rewanżuję , że jak ja czekałam to teraz jego ja przetrzymam i niech sobie poczeka ( on wcześniej z powodu takiego romansu miał ogromne kłopoty , i długo nie chciał się na nic zgodzić żeby mnie lepiej poznać i przekonać się do mnie ) . W końcu jednak chciał czegoś więcej trochę . I nie był zachwycony że tak wyszło . Powiedział mi , że to olałam , a wcześniej mówiłam mu żebyśmy sobie mówili takie rzeczy , a potem wyszło inaczej . On tego dalej chce , ale nie wymusza na mnie tego . Ja też czegoś więcej z nim bardzo chcę ale ... To nie przekonanie do niego , strach że mnie źle oceni , że coś mi nie wyjdzie . To jest bardzo pewny siebie mężczyzna . Ciężko mi z nim zacząć ten temat . Ale też nie chcę stracić tej znajomości bo go lubię . Ja mam 25 lat , mój chłopak 34 lata , a on ma 56 lat . Ale dobrze się trzyma jak na swoje lata. Kocham swojego chłopaka ale zależy mi na tej relacji , a partnerowi mówiłam że chcę częściej ale nie słucha mnie . Proszę mnie nie oceniać , ale pomóc mi . Co mam zrobić ? Jak się do tego mężczyzny przekonać ? Mam na imię Justyna .

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Pani Justyno.

Czytając Pani wiadomość odczuwałam wiele z Pani emocji. Widzę, że sytuacja, w której się Pani aktualnie znalazła jest niezwykle problematyczna i wymaga od Pani podjęcia konkretnych decyzji, co do których nie jest Pani do końca przekonana. To naturalne, że zmiany, szczególnie w obszarze związków, wzbudzają sporo naszych wątpliwości i zastanawiamy się nad nimi.

Piszę Pani, że związek, który jest obecnie nie jest zbyt satysfakcjonujący pod względem seksualnym. Czy rozmawiała Pani z partnerem na ten temat? Czy opowiedziała mu Pani o swoich oczekiwaniach i potrzebach? To bardzo ważny aspekt tej sytuacji, a także okazja do lepszego zrozumienia zarówno siebie jak i partnera.

Dodatkowo warto się zastanowić nad Pani potrzebą wejścia w kolejną relację z o wiele starszym mężczyzną - z czego ona wynika? Co takiego reprezentuje ten mężczyzna, co przyciąga Panią i zachęca do podjęcia decyzji o wejściu w relację z nim?

Ze swojej strony zachęcam do skorzystania z profesjonalnej pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej. To na pewno pomoże Pani w lepszym zrozumieniu siebie, a także da szansę na podjęcie decyzji, które będzie przede wszystkim satysfakcjonująca.

Bardzo serdecznie pozdrawiam!