Związek 18-latki ze starszym mężczyzną

Mam 18 lat. Jestem w związku z 15 lat od siebie starszym mężczyzną. Dzieli nas ponad 200 km. Przez jego chorobę genetyczną nie jest w stanie sam mnie odwiedzać. Moja rodzina z kolei zabrania mi samodzielnego wyjazdu, a kiedy proszę o transport raz na kilka miesięcy padają obraźliwe komentarze. Co z tym zrobić, mogę tak po prostu wyjść z domu? Jest nam bardzo ciężko i przykro, kochamy się. Nie chcę spierać się z rodzicami. Znają go i jego rodzinę. Byli u nas na pierwszym spotkaniu.

Warto spokojnie rozmawiać, starać się odpowiadać na pytania, rozwiewać wątpliwości. Raczej budować zaufanie niż żądać czy wymagać.

Być może wszelkie okoliczności jak wiek partnera, czy też dzieląca was odległość sprawiają że rodzice nie mogą tej sytuacji zaakceptować. Polecam rozmowę o ich obawach. Szczere ich omówienie może pomóc rozwiązać problem. Pozdrawiam

Prawdopodobnie rodzice po prostu się o panią martwią. Zachęcam do szczerej rozmowy z nimi, bo to najlepsza metoda wyjaśniania konfliktów. Poza tym jest pani osobą pełnoletnią, więc może pani podejmować samodzielne decyzje na temat swojego życia, bo to pani przecież a nie ktokolwiek inny poniesie konsekwencje swoich dobrych czy złych decyzji.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/