Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Związek 18-latki ze starszym mężczyzną

Mam 18 lat. Jestem w związku z 15 lat od siebie starszym mężczyzną. Dzieli nas ponad 200 km. Przez jego chorobę genetyczną nie jest w stanie sam mnie odwiedzać. Moja rodzina z kolei zabrania mi samodzielnego wyjazdu, a kiedy proszę o transport raz na kilka miesięcy padają obraźliwe komentarze. Co z tym zrobić, mogę tak po prostu wyjść z domu? Jest nam bardzo ciężko i przykro, kochamy się. Nie chcę spierać się z rodzicami. Znają go i jego rodzinę. Byli u nas na pierwszym spotkaniu.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Być może rodzice mają trudności w akceptacji tej relacji z troski o Panią. Zarówno w kontekście obaw o oczekiwania znacznie starszego partnera, chęci chronienia córki przed chorobą (być może także brak wystarczającej wiedzy dotyczącej choroby partnera), lęku przed odległością i samodzielnym wyjazdem córki tak daleko.
Warto spokojnie rozmawiać, starać się odpowiadać na pytania, rozwiewać wątpliwości. Raczej budować zaufanie niż żądać czy wymagać.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Być może wszelkie okoliczności jak wiek partnera, czy też dzieląca was odległość sprawiają że rodzice nie mogą tej sytuacji zaakceptować. Polecam rozmowę o ich obawach. Szczere ich omówienie może pomóc rozwiązać problem. Pozdrawiam

0

Prawdopodobnie rodzice po prostu się o panią martwią. Zachęcam do szczerej rozmowy z nimi, bo to najlepsza metoda wyjaśniania konfliktów. Poza tym jest pani osobą pełnoletnią, więc może pani podejmować samodzielne decyzje na temat swojego życia, bo to pani przecież a nie ktokolwiek inny poniesie konsekwencje swoich dobrych czy złych decyzji.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy