Jak postępować mając zdiagnozowaną tę chorobę genetyczną?

Dzień dobry,w szpitalu w Holandii wykryto mi chorobę łezkę mięśniową miałem atak odebrało mi mowę nastąpił paraliż i straciłem przytomność odebrało mi mowę trwało to kilka godzin,w pracy teraz się męczę opadam z sił to jest groźna choroba genetyczna l,co muszę zrobić w takiej sytuacji.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

choroba łezka mięśniowa (również znana jako dystrofia miotoniczna) jest rzadką chorobą genetyczną, która może wpływać na wiele układów ciała, w tym na układ mięśniowy, neurologiczny, sercowo-naczyniowy i oddechowy.

W takiej sytuacji najważniejsze jest skonsultowanie się z lekarzem specjalistą, który zna się na tej chorobie. Należy się skontaktować z neurologiem, aby uzyskać dalszą pomoc i wsparcie. Lekarz będzie w stanie ocenić nasilenie choroby i opracować plan leczenia odpowiedni do Pana przypadku.

Należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny i miotonia nie zawsze musi powodować silne objawy. Ważne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, które pomoże uporać się z Pana problemem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/miotonia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.