Czy mogę mieć skłonność do kamicy nerkowej?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie Kamicy nerkowej. Jeśli rodzice mieli to schorzenie to jaka istnieje możliwość, że ja też ją będę miała ?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

kamica nerkowa to choroba układu moczowego, która może być uwarunkowana genetycznie.

Czynniki genetyczne odgrywają dosyć dużą rolę w procesie powstawania kamieni nerkowych, dlatego jeśli w rodzinie występowała u Pani ta choroba, to warto mieć na uwadze ryzyko zachorowania na nią.

Zdaniem naszego eksperta z zakresu urologii dziedziczone są defekty przemiany fosforanowo-wapniowej, które sprzyjają powstawaniu kamicy (jest to około 35% osób chorych).

Temat ten poruszaliśmy w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/kamica-nerkowa-choroba-dziedziczna.

Nasi eksperci wypowiadali się na ten temat pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kamica-nerkowa-moze-byc-dziedziczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty