Metody leczenia polineuropatii czuciowej genetycznej

mam 45 lat i polineuropatię czuciową genetyczną.Obecnie zaniki już w dłoniach. Ćwiczę na siłowni, ale szukam skuteczniejszych metod. Może są jakieś?

Piotr Jurczyk

Witam. W przypadku genetycznie uwarunkowanych neuropatii postępowanie różni się tylko nieznacznie w zależności od podtypu, ale należy się spodziewać powolnego postępu choroby. Wszelkie zabiegi spowalniające chorobę np. ćwiczenia wzmacniające dystalne partie (ręce, stopy) oraz ogólnorozwojowe są ze wszech miar pożądane. Co do leczenia farmakologicznego, to podejmuje się próby z różnymi lekami, jednak bez spektakularnych efektów. Stosuje się iniekcje Nivalinu (lek poprawiający przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe), doustnie preparaty witamin z grupy B. Zachęcam do przedyskutowania sposobów leczenia z prowadzącym neurologiem. Pozdrawiam.