Jak przekonać mamę do mojego chłopaka?

Moja mama nie akceptuje mojego związku z chłopakiem. Mam 22 lat on jest o 3 lata starszy. Spotykany się od 2 miesięcy. Moi rodzice go jeszcze nie poznali (mam zamiar przedstawić go 6 stycznia) ale boje się trochę reakcji mamy. Chłopak nie wygląda źle jest mądry inteligentny i pomocny. Mamie nie podoba się z moich opowieści to że pali papierosy czasami pije alkohol i często przeklina. Nigdy go nie widziała, a już go ocenia. Mamy plany na przyszłość on kończy szkołę licealną a potem chce spróbować na policjanta plus po szkole chce wybrać się na studia, czym też mnie przekonał, od marca też chcę spróbować. Tylko jeśli mama go nie zaakceptuje to będzie mnie to bolało strasznie, a na to się zanosi jak przekonać mamę, przecież ona nie może decydować o moim życiu. Zawsze podpiera się chłopakiem mojej siostry że on nie piję nie pali nie przeklina dobrze zarabia itd.. Strasznie mnie to drażni . Mama mówi że on będzie tak jak tata(miał problemy z alkoholem przeżyliśmy to okropnie ale poszedł na odwyk i już nie pije).

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu ABC Zdrowie,

przede wszystkim złota to zasada, że matce za dużo się nie gada. Porównywanie jest to rzecz niedobra, nie wolno nikogo z nikim porównywać, bo zawsze będzie ktoś lepszy i ktoś gorszy a każdy człowiek, każdy z nas jest istotą indywidualną i tak powinien się realizować. Myślę, że Pani już do tej pory pokazała swojego chłopaka w złym świetle swojej mamie i za to Pani jest odpowiedzialna, więc proszę się nie dziwić, że mama mając złe doświadczenia ze swoim mężem przestrzega przed mężczyzną, który podobnie zachowuje się jak Pani ojciec wtedy kiedy pił. Pani mama wysnuwa prostą analogię ale też z tej opowieści wynika, że Pani tata teraz nie pije- dostał taką szansę i się zmienił. Być może Pani partner też będzie musiał się zmienić a być może jego zachowanie nie jest aż tak naganne jak to odbiera Pani mama. Trzeba niektóre zachowania i niektóre działanie wynikające z relacji zachować tylko dla siebie i nie dzielić się swoimi spostrzeżeniami z nikim. Proszę ufnie przedstawić chłopaka mamie i czekać na jej reakcję, wynikającą z osobistego poznania Pani partnera. Życzę powodzenia.