Dlaczego mama chłopaka tak się zachowuje?

Mama mojego chłopaka wybucha gniewem z kompletnie niejasnych dla otoczenia powodów. Robi mu awantury, obwinia i robi wyrzuty o rzeczy zupełnie naturalne, wpada w szał z niejasnych lub po prostu bzdurnych powodów. Razem z chłopakiem jesteśmy już dorośli i nie mieszkamy z rodzicami. Jego mama często potrafi mu agresywnie powiedzieć "Ty już nie rób się taki dorosły!" (chłopak ma prawie 30 lat). Jego mama jest po próbie samobójczej. Co może być przyczyną takich zachowań?(Brak znaków na szerszy opis)

Witam Panią, z jakiego powodu mama chłopaka jest agresywna w kontaktach i autoagresywna wobec siebie, nie jesteśmy w stanie ustalić tu na portalu. Odpowiedź na pytanie "dlaczego" właściwie nie powinna również być dla Pani tu najważniejsza. Najważniejsze jest mieć świadomość, że mama Pani chłopaka jest chora, że depresja może czasami objawiać się zachowaniami agresywnymi i że wymaga wsparcia medycznego i terapeutycznego. Z Państwa strony z kolei - spokojnego/zdystansowanego przyjmowania często nieprzyjemnych reakcji mamy. Dobrze jest uniezależnić własną samoocenę od tego co mówi; zwłaszcza jeśli jej wypowiedzi mają charakter obwiniający, dewaluujący syna. Może mama czuje się bardzo samotna i w ten sposób (przez wywoływanie poczucia winy i lęku) próbuje przyciągnąć i przytrzymać przy sobie syna?

Dobrym rozwiązaniem byłoby tu nakłonić mamę chłopaka do skorzystania wsparcia u psychoterapeuty.

Pozdrawiam

Z opisu sytuacji wynika, że mama chłopaka ma problem z opanowaniem emocji. Aby dowiedzieć się co jest tego przyczyną, niezbędna jest konsultacja u psychologa/psychoterapeuty. Dobrze by było, by chłopak lub inna bliska mamie osoba porozmawiała z nią szczerze i namówiła do leczenia.
Państwo za to musicie zadbać o siebie, w takim sensie by mieć dystans do tego w jaki sposób mama się zachowuje.

Pozdrawiam serdecznie