Relacje z mamą i chłopakiem

Witam mam 22lata od 3 lat mam chłopaka. Chciała bym zostać u niego na noc ale się wstydzę o tym powiedzieć mamie:( ciągle komentuje mi spotkania z nim a jest super chłopakiem na 29 lat... a przyjedzie o 15 a nie o 15:30 to już źle.... i jedzie i 22 a nie o 21:30 to też ...mecze się psychicznie z tym proszę o pomoc.

Witam,

Zamiast od układania relacji między chłopakiem a mamą i poszukiwaniu sposobów, aby go zaakceptowała, szukałabym raczej sposobów poprawy relacji między Panią a Pani mamą. Jest Pani dorosłą kobietą, a z tego, co Pani opisała, traktowana jest Pani nieadekwatnie do swojego wieku. Nie wiem jak wyglądały Pani poprzednie relacje, jak reagowała na nie Pani mama i czym jest spowodowane jej zachowanie z jednej strony dyrektywne i nieprzyjazne a z drugiej być może poparte doświadczeniem bądź źle przejawianą troską i chęcią idealnego dla Pani mężczyzny. Warto szczerze i otwarcie porozmawiać z mamą, ale co najważniejsze unikając pretensji i obwinień, co do tego jak się zachowuje a zamiast tego zdobycie inf. dlaczego tak się dzieje, opowiedzenie o tym, jak się Pani w tej sytuacji czuje oraz o wspólnych granicach w relacjach dwóch dorosłych kobiet. W razie trudności, może Pani skorzystać poradnictwa psychologicznego na NFZ bądź prywatnie.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Być może problemem jest brak zaufania i otwartości w relacji z mamą? Szczera, spokojna rozmowa mogłaby w tym pomóc. Powiedzenie o swoich uczuciach czy oczekiwaniach wobec mamy, a także dopytanie jej o jej obawy, uczucia czy emocje związane z tym, że jest Pani dorosła i ma już partnera miałyby szanse ułatwić komunikację i możliwości. Niechęć rodziców do partnera często związana jest z lękiem i obawami o dziecko (nawet już dorosłe). Czasem związana jest także z lękiem przed odejściem dziecka z domu, jego dorosłością czy własna zbliżająca się starością lub samotnością. Rozmowa często pomaga w poradzeniu sobie z wieloma pytaniami i niewiadomymi.