Relacja z chłopakiem po 2,5 roku związku

Mam 21 lat,jestem 2,5 roku ze swoim o 2 lata starszym chłopakiem. Jak się poznawaliśmy był kimś innym. Od początku naszej znajomości mieszkam sama, kiedyś mówił, że gdyby jego dziewczyna miała mieszkanie to nawet by się nie zastanawiał. Od roku zarabiam naprawdę dobrze, mieszkamy pareset kilometrów od siebie, widzimy się max raz w miesiącu (kiedyś to on przyjeżdżał, od roku tylko ja przyjeżdżam do niego - mieszka z rodzicami). Kocham go,ale potrzebuje mężczyzny który będzie mnie wspierał w życiu

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice

Nie wiem do końca, jakie pytanie chciała Pani zadać. Rozumiem, że przeżywa Pani niepewność i wewnętrzne pomieszanie. Zastanawia się Pani, czy warto dalej inwestować swoje uczucia w ten związek. Bez szczerej rozmowy z partnerem (komunikowanie tego, co Pani czuje, czego się obawia) nie będzie możliwe zrozumienie siebie na wzajem. Być może konfrontacja doprowadzi do tego, że każda strona będzie mogła jasno sprecyzować własne potrzeby i oczekiwania, a następnie zweryfikować je z realnością. Takie rozmowy są trudne, ale to jedyna droga do budowania bliskiej relacji z drugim człowiekiem. Oczywiście niewykluczone, że konfrontacja zamiast zbliżyć, podzieli. Nie da się jednak uniknąć sytuacji, w których musimy dokonywać wyborów. Będzie to dla Pani bardziej rozowjowe, niż motywowany lękiem przed zmianą stan zawieszenia.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Bez szczerej rozmowy, w której wyrazi Pani swoje uczucia, ale i pragnienia, się nie obędzie. Trzeba określić granice tej relacji. Kim Pani dla niego jest? Czy myśli o przyszłości? - dzieli Was odległość, więc nie łatwo mu zmienić wszystko co ma w miejscu, tam gdzie jest... - to trzeba zrozumieć , ale czy w ogóle bierze pod uwagę możliwość przeprowadzki? Kiedy? Jakie przeszkody musi pokonać i czy Pani może mu w tym pomóc? Pozdrawiam.

Myślę, że ostatnie zdanie, które Pani napisała oddaje w pełni Pani oczekiwania.
Proszę o nich porozmawiać z chłopakiem oraz zastanowić się na czym Wam związek się opiera i czy macie jakieś wspólne cele.
Szczera rozmowa powinna wiele wyjaśnić i albo pozwoli na dojście do porozumienia i ustalenie pewnych kwestii albo Was podzieli. Jakkolwiek by się nie stało, będzie miała Pani jasność co do intencji i planów partnera.

Pozdrawiam serdecznie.