Jak odnowić relacje z chłopakiem?

Jakieś 4miesoace temu poznałam chłopaka wiedziałam że ma dziewczynę.. Ale i tak coś między nami iskrzylo.. Pocałował mnie gdy był z nią ale powiedział jej o tym po czym ona go zostawiła... Teraz twierdzi że potrzebuję czasu, ale ze nie chce mnie stracić... Nie wiem co mam myśleć bo nie odzywa się do mnie od kilku dni, wiem że potrzebuję czasu ale boję się że go stracę... Co powinnam zrobić

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
w relacjach nie należy niczego przyspieszać na siłę. Jeśli partner potrzebuje czasu, to warto to uszanować. Często chwila na zastanowienie i oddech są pomocne, aby poukładać wszystkie sprawy. Każdy koniec związku jest trudny, niezależnie od tego, jak i kto go zakończył. Skoro pisze Pani, że poznany przez Panią chłopak zakończył niedawno poprzedni związek, to być może faktycznie potrzebuje chwili zanim rozpocznie nowy związek. Pisze też Pani, że zapewnia Panią, że nie chce Pani stracić. To oznaka, że jest Pani dla niego ważna. Być może nie odzywa się od kilku dni, bo są ku temu jakieś inne ważne powody osobiste, o których jeszcze nie chce Pani pisać. Czasami brak kontaktu ze strony drugiej osoby interpretujemy negatywnie i dopisujemy scenariusze związane z nami, co może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli martwi się Pani, to może warto po prostu napisać mu o tym? Może krótki sms z taką treścią będzie okazją do rozpoczęcia szczerej rozmowy o uczuciach i potrzebach. Być może opisywany przez Panią chłopak również nie jest pewien, jakie Pani żywi w stosunku do niego uczucia? Może warto, aby mu to Pani powiedziała. Niedopowiedziane słowa i gesty są częstą przyczyną rozpadu związków, więc warto zadbać o jasny przekaz i szczere emocje.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa