Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Współżycie seksualne a relacje w związku

Witam, z moim chlopakiem jestesmy juz ponad rok i wszystko zmienilo sie odkad zaczelismy wspolzycie. Stopniowo nasza relacja staje dziwna. Gdy sie spotykamy zawsze musi sie CZYMS konczyc, bo inaczej jest "nudno" w jego pojeciu... czuje sie jak maszyna do zaspakajania jego potrzeb,bo ja juz nic nie czuje. Jest to mile, ale jednak juz nie to samo. Nie interesuje sie mna, nie zabiega, woli grac (mamy oboje 19 lat). Rozmawialam z nim, ale nic z tym nie zrobil. Przestaje mi zalezec, nie chce tego...
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Łuszczyca a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Monika Kotlarz-Koza wyjaśnia związek miedzy łuszczycą a depresją.

Takie sytuacje wymagają szczerej i otwartej rozmowy obu stron na temat waszych potrzeb, oczekiwań i celów. Bez ich omówienia możecie zacząć się od siebie oddalać bo będziecie coraz bardziej trzymać się własnych 'racji' i potrzeb bez zwrócenia uwagi na 'racje' i potrzeby drugiej strony. Być może potrzebujecie pomocy z zewnątrz w postaci psychologa, który pomoże Wam się otworzyć. W każdym razie rozmowa w tym wypadku niezbędna abyście razem mogli czerpać satysfakcję z Waszej relacji. Powodzenia

0

Jeżeli źle się Pani czuje w relacji, a rozmowa o tym z partnerem niewiele daje, warto żeby zastanowiła się Pani, z jakich powodów kontynuuje Pani ten związek. Warto zastanowić się, czy i jakie korzyści emocjonalne, psychiczne ma Pani w tym związku, a jakie straty Pani ponosi.

0

Seks się liczy, ale tak samo ważne są inne Pani potrzeby. Jeżeli szczera rozmowa z chłopakiem nie przynosi należytego rozwiązania, proszę dać sobie czas na znalezienie odpowiedniego mężczyzny, który będzie szanował Pani potrzeby.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy