Zauroczenie a relacja z partnerem

Witam. Mam problem z kolegą z klasy. Mamy po 18lat. W styczniu wyznał mi zauroczenie, ale ja chciałam przyjazn. Twierdzi ze mu przeszło, nasze relacje są bardzo dobre. Ale od pewnego czasu ja czuje ze on coś czuję do mnie a ja juz sama nie wiem czy to przyjazn. Czy powinnam z nim o tym porozmawiac? Za tydzien wyjezdza do Włoch, a ja pracowac bede w Polsce. Tyle razy wyznawał mi ze najbardziej mnie lubi z dziewcząt, komplementował itp. Prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robic.

Proponuję zastanowić się nad swoimi emocjami, jakie wzbudza w Tobie ów przyjaciel i szczerą rozmowę z nim. Porady osób z zewnątrz niewiele tu wniosą, bo tylko Ty wiesz co czujesz. Pomyśl o tym co przynosi Ci wasza relacja, jakie masz wobec niej oczekiwania, co Cię satysfakcjonuje, a co chciałabyś być może zmienić. powodzenia!

To, co Pani może zrobić w tej sytuacji, to.szczerze porozmawiać ze swoim znajomym. Może mu Pani powiedzieć o.swoich emocjach, objawach, oczekiwaniach i zapytać go o to.samo. Jedynie szczera rozmowa daje możliwość poznania uczuć drugiej strony i powiedzenia jej o swoich. Wtedy, gdy będzie Pani miała jasną sytuację, będzie mogła Pani zastanowić się, jakie decyzje podjąć.