Starania chłopaka i uczucia pustki

Witam. Mam kłopot sercowy. Mamy po 18 lat i łączyła nas przyjaźń.Jesteśmy w tej samej klasie.Kiedyś mi wyznał zauroczenie ale ja tylko przyjaźń.Powiedział że się odkochał,ale nie wierzyłam. Jego najlepszy kolega powiedział mi że zależy mu na mnie i się stara strasznie mi zaimponować itp.Nie dawno się widzieliśmy dał mi róże i pocałował, bez oporu z mojej strony.Tylko ja czuję taka pustke, a on się stara, niby się cisze że ktos chce byc ze mną, ale ja nie wiem. Nigdy nie byłam w zwiazku.Pomóżcie.

Pierwsze i najważniejsze - nie robić nic na siłę. Jeżeli nie czujesz tzw. "mięty" w stosunku do adorującego Cię chłopaka, to do niczego się nie zmuszaj gdyż zapewne w krótkim czasie i tak może się okazać, że nic z tego nie będzie. Nie ważne czy masz za sobą pierwsze doświadczenia miłosne, czy też nie - odczucie zauroczenia jest na tyle charakterystyczne, że na pewno wiedziałabyś jaką chcesz podjąć decyzję. Jeżeli tego zauroczenia nie czujesz - lepiej będzie chłopakowi otwarcie wyznać swoje uczucia, że nic poza przyjaźnią Was raczej nie połączy. Dzięki temu niejasności zostaną wyjaśnione i zarówno Ty, jak i chłopak będziecie wiedzieć na czym stoicie. Powodzenia!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,
jest jeszcze Pani w takim wieku, że adoratorów których Pani polubi nie będzie brakowało. Nie jest jednak Pani zobligowana by każdemu z nich z osobna okazywać zainteresowanie. Proszę słuchać siebie i swoich emocji, jeśli pojawi się ktoś, kto Panią szczególnie zainteresuje, z pewnością to Pani zauważy.
Póki co polecam szczerą rozmowę z kolegą w której wyjaśni pani jak go traktuje. Ułatwi to Wasze kontakty, ale również pozwoli na zachowanie dotychczasowej znajomości.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl