Nieodczuwanie głodu po rozstaniu z chłopakiem

Mam problem rozstałam sie z chlopakiem po 3 latach związku i zaczelam znów palić i tu zaczal sie problem, w ogole nie czuje glodu zjem jedna bulke na caly dzien dla rozsądku duzo pije wody mam biegunki .Jak sobie z tym poradzić?

Rozstanie, jak i każda inna strata w życiu człowieka, powoduje stres. Jedną z reakcji na stres jest zaburzenie łaknienia - bądź nadmierne spożywanie jedzenia, bądź całkowite nieodczuwanie łaknienia.
W takiej sytuacji proponuję zająć się swoimi reakcjami stresowymi. Na początek proszę zastosować trening relaksacyjny Jacobsona (relaksacja progresywna), która pomoże Pani odzyskać wewnętrzny spokój i rozluźnienie. W dalszej kolejności warto przeanalizować swoje myślenie - czy i w jaki sposób Pani myśli nt. skończonego związku, byłego partera, siebie itd. oraz w jaki sposób te myśli działają na Panią. Jeżeli uświadomi Pani sobie negatywny styl myślenia łatwiej będzie go przepracować i zniwelować. Jeżeli samodzielna praca nie będzie przynosiła efektów polecam udać się na konsultację psychologiczną podczas której przepracuje Pani problem rozstania oraz nabędzie nowe lub "doszlifuje" dotychczasowe metody radzenia sobie ze stresem. Powodzenia!

Witam , myślę że warto skonsultować swój stan z psychologiem klinicznym, najwyraźniej ma Pani kłopot z emocjonalnym poradzeniem sobie z faktem rozstania z chłopakiem. Nie jedzenie przez dłuższy czas ma daleko idące konsekwencje dla zdrowia, sprawy bym nie bagatelizowała. Pozdrawiam

Witam,
często efektem silnego stresu jest brak łaknienia. Rozstanie z chłopakiem z pewnością należy do sytuacji stresowej. Dodatkowo powróciła Pani do palenia chcąc choć chwilo zmienić swój stan emocjonalny.
Zaręczam, że opcji na zmianę swoich emocji jest wiele. Dużo zdrowszych i efektywniejszych :)
Aby przepracować rozstanie oraz znaleźć najbardziej odpowiednie techniki radzenia sobie proponuję konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl