Problemy ze stresem u 19-letniej osoby

Witam. Od dłuższego czasu nie radzę sobie ze stresem, bez przerwy jest mi niedobrze, bo ciągle za bardzo o tym myślę, ale nie potrafię przestać. Nie mogę nigdzie wyjść, bo twierdzę, że znów będę źle się czuła i w efekcie tak jest. Nie wiem, jak to zatrzymać. Mam jeszcze taki problem, że nie potrafię rozmawiać z ludźmi i się przed nimi otwierać, dlatego odwlekam wizytę u psychologa, ponieważ nie wiem, jak rozmawiać, co powiedzieć.

Witam,
zachęcam do konsultacji psychologicznej, na której nie tylko pozna Pani przyczyny powstawania stresu ale również sposoby radzenia sobie z nim.
Konsultacja psychologiczna jest świetną okazją, by nauczyć się komunikowania z innymi.
Wystarczy, że na wstępie poinformuje Pani psychologa o swoim problemie, dzięki czemu będzie wiedział w jaki sposób pracować z Panią by stopniowo,w bezpiecznych warunkach, otwierała się Pani na drugiego człowieka.
Z tego co Pani napisała wnioskuję, że pojawiły się u Pani również zaburzenia lękowe w obawie przed złym samopoczuciem.
Zachęcam do terapii poznawczo-behawioralnej, która przynosi dobre efekty w tego typu zaburzeniach.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Polecam - oprócz oczywiście konsultacji z psychologiem - spróbować zastosować relaksację: trening progresywny Jacobsona lub trening autogenny Schultza. Przy ich wykorzystaniu poziom Pani stresu powinien się obniżyć. Powodzenia!