Potrzeba częstego korzystania z toalety z powodu stresu

Witam mój problem polega na częstych wizytach w toalecie zazwyczaj przed szkołą. W szkole również mam ten sam problem który się nasila w wyniku stresu. Dopiero po skorzystaniu z toalety wszystko mija, niestety mam tak niemalże codziennie co jest bardzo uciążliwe ponieważ nie zawsze mogę skorzystać z toalety w szkole. Przed szkołą potrafię spędzić w toalecie 20 min ale i tak to nie pomaga. Staram się jeść jak najdelikatniejsze produkty na śniadanie niestety to nic nie zmienia. Proszę o radę.

Warto być może rozważyć konsultacje z psychologiem, który może zaprezentować Ci kilka poznawczych metod radzenia sobie ze stresem, które są łatwe w użyciu, a skutecznie pomagają.
I ostatnie - jeżeli pomimo spadku napięcia i stresu w Twoim życiu problem będzie się utrzymywał, polecam udać się do lekarza POZ który skieruje na konkretne badania, które - być może - pomogą zlokalizować somatyczne podłoże problemu. Powodzenia!

Rzeczywiście Twoje dolegliwości mogą mieć swoje źródło psychologiczne i są reakcją na stres. Jeżeli tak właśnie jest, polecam popracować nad bardziej efektywnymi metodami radzenia sobie ze stresem niż dotychczasowe (gdyż najwyraźniej są one za słabe w odniesieniu do trudności, bądź nie ma ich w ogóle). Spróbuj na początek treningi relaksacyjne, np. trening relaksacji progresywnej Jacobsona, lub trening autogenny Schultza (mają one na celu rozluźnić ciało i ściągnąć ładunek emocjonalny). Proponuję również znaleźć np. w Internecie lub poradnikach psychologicznych propozycje metod oddechowych.
Warto być może rozważyć konsultacje z psychologiem, który może zaprezentować Ci kilka poznawczych metod radzenia sobie ze stresem, które są łatwe w użyciu, a skutecznie pomagają.
I ostatnie - jeżeli pomimo spadku napięcia i stresu w Twoim życiu problem będzie się utrzymywał, polecam udać się do lekarza POZ który skieruje na konkretne badania, które - być może - pomogą zlokalizować somatyczne podłoże problemu. Powodzenia!