Jak poradzić sobie z kumulacją emocji

Czy są jakieś sposoby (leki, ćwiczenia, zabiegi) na poradzenie sobie z kumulacją emocji wynikających z problemów jakie są w życiu. Wyprowadza mnie to wszystko z równowagi życiowej, powoduje bóle głowy i ciężkość. Jak sobie radzić z takimi sprawami ?

Najlepszym sposobem jest adekwatne wyrażenie emocji w bezpiecznej relacji. Jeśli jednak w Pana życiu rzeczywiście nagromadziło się trudności i stresu, warto skorzystać z pomocy psychologa. Wspólne przepracowanie emocji pomoże w poradzeniu sobie z nimi, a także we wprowadzeniu zmian, które pozwolą radzić sobie z własnym przezywaniem w przyszłości.

Witam Pana!
Warto zastanowić się jaka jest przyczyna takiego nagromadzenia emocji w Pana życiu? Czy jest to sytuacja przejściowa, czy stała? Spośród metod doraźnych zmniejszających napięcie emocjonalne mogę polecić treningi relaksacyjne (np. relaksacja progresywna wg Jacobsona lub trening autogenny Schultza). Obydwa są dostępne w Internecie w plikach mp3.
Innym sposobem na rozładowanie emocji i stresu jest regularne uprawianie sportu, np bieganie, siłownia, sztuki walki, itp. Warto znaleźć najlepszą dla siebie dyscyplinę sportową i trenować 2-3 razy w tygodniu. Jeśli jednak okaże się, że metody doraźne nie przynoszą Panu ulgi, proszę skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą, którzy przyjrzą się źródłom napięcia emocjonalnego i zaproponują najlepsze dla Pana leczenie, np. farmakoterapię(czyli leki) w połączeniu z psychoterapią.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn