Jak poradzić sobie ze stresem i frustracją?

Witam,w jaki sposób poradzić sobie ze stresem,zdrnerwowaniem,z frustracja bez zażywania tabletek na uspokojenie?

Dobrym sposobem jest identyfikacja przyczyn oraz nauka radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Pomocna będzie psychoterapia.

Witam,
warto skontaktować się psychologiem lub psychoterapeutą, z którym będzie można dotrzeć do przyczyn i postarać sobie z nimi poradzić. Zachęcam do takiej pracy nad sobą, by w przyszłości móc lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach, zapobiec wypaleniu i różnym chorobom przewlekłym.
Życzę powodzenia
Ewa Czernik

Są różne metody- takie jak np wizualizacje, trening relaksacyjny. Są to jednak metody wpływające głównie na objawy stresu, bardziej doraźne. Gdy stres wynika z niskiej samooceny, braku akceptacji siebie i wiary w siebie, wówczas warto pracować właśnie na tym np w procesie psychoterapii. Warto przyjrzeć się także temu, w jakich sytuacjach pojawia się stres- być może jest to relacja na konkretna osobę, albo typ osoby? Wtedy należałoby przepracować emocje i uczucia związane z ta osoba, a także przeniesienia. To z kolei jest dochodzeniem przyczyn stresu i niejako - działaniem u źródła- czyli eliminowaniem przyczyn, czego efektem jest także eliminacja objawów.