Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są metody radzenia sobie ze stresem?

jakie są najpopularniejsze metody radzenia sobie ze stresem?
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Witam,
w zależności od czynników jakie powodują stres oraz od jego charakteru można zaproponować różne sposoby radzenia sobie ze stresem, które są bezpośrednio dostosowane do sytuacji.
Jeśli mowa o ogólnych sposobach radzenia sobie to na pewno relaksacja, techniki oddechowe, mindfullness. Jeśli chodzi o jakąś konkretna sytuacje zawsze warto skonsultować się z psychologiem, który będzie mógł dostosować konkretne metody i zaproponować zindywidualizowane oddziaływania
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0

Witam,
sposobów na radzenie sobie ze stesem jest bardzo wiele. W zależności od nasilenia stresu i preferencji wykonywanych aktywności możemy uprawiać sport, medytować, przejść na zdrową dietę, stosować metody relaksacyjne i / lub oddechowe lub wykonywać poprostu drobne czynności, które sprawiają nam przyjemność jak kąpiel czy słuchanie relaksacyjnej muzyki.
Proponuję jednak konsultacje u psychologa, z którym przepracuje Pani sytuacje stresowe oraz nauczy się Pani radzić sobie ze swoimi emocjami i dostosuje wspólnie z Panią odpowiednie techniki relaksacyjne.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www,zmianamyslenia.pl

Psycholog kliniczny, terapeuta RTZ.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy