Metody walki ze stresem dla 15-latki

Sposoby na walke ze stresem dla 15 latki jak radzic sobie z problemami i stresem towarzyszącym mi w życiu?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Każdy z nas inaczej reaguje na stres i każdy z nas potrzebuje innych metod, by poradzić sobie ze stresem i jego negatywnymi skutkami. Niektórym pomagają ćwiczenia relaksacyjne, innym – intensywny sport, jeszcze innym – słuchanie muzyki albo rozmowa z najbliższymi. Jak radzić sobie ze stresem? Pomysłów jest bardzo dużo, np.: ciepła kąpiel z dodatkiem ulubionych olejków, ziołowa herbata z melisy lub dziurawca, dobra książka lub film, sen trwający przynajmniej siedem godzin, oddanie się pasjom, zainteresowaniom, hobby, zdrowa dieta, unikanie używek itp. Sama musisz wybrać, co najlepiej na Ciebie działa, co pozwala Ci się odprężyć i nabrać dystansu do problemów. Warto też się zastanowić, co przeszkadza Ci w sprawnym radzeniu sobie z codziennymi problemami. Może warto byłoby popracować nad komunikacją, asertywnością, by problemów było mniej albo wydawały się mniej dokuczliwe? Jeżeli nie radzisz sobie ze stresem, możesz skorzystać również z pomocy psychologa szkolnego. Zachęcam do przeczytania artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/metody-na-stres.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
samemu bedzie ciezko walczyc ze stresem.
Prosze sie wybrac na kilka sesji terapeutycznych. w terapii Poznawczo behaworalnej uda sie zidentyfikowac sytuacje stresowe i znalezc odpowiednie na nie rozwiazania. Mozna znalezc tez odpowiedz na pytanie czy stres, ktory Pani przezywa jest naturalny czy typowy dla Pani i zastanowic co jest tego przyczyna tak by przeciwdzialac sytuacjom stresujacym w przyszlosci :)
Pozdrawiam
Ewa Wójcik