Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Jak radzic sobie ze stresem?

Witam,

Pani pytanie jest zbyt ogólne, żeby można było udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Istnieje bowiem wielu różnych rodzajów stresu, i nie każdy jest negatywny (np. stres można odczuwać organizując przyjęcie weselne lub wyjazd na wakacje, chociaż wydarzenia te same w sobie spostrzegamy jako pozytywne).

Oto niektóre metody:
- stosowanie ćwiczeń relaskacyjnych (np. relaksacja progresywna Jacobsona, trening Schulza)
- słuchanie muzyki relaksacyjnej (np. dźwięki natury)
- uprawianie ćwiczeń, sportu (a więc wysiłek fizyczny)
- rozmowa z bliską osobą, psychologiem, grupą wsparcia
- zdobycie informacji / wiedzy na temat tego, co jest źródłem stresu (np. jeśli stresujemy się przed zabiegiem medycznym, można poczytać o nim w książkach, dowiedzieć się, na czym polega itp.)
- dobra organizacja dnia

Jak Pani widzi metod jest wiele, a to, która z nich okaże się najlepsza, zależy od sytuacji.

Pozdrawiam, Natalia Słowik