Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie ze stresem przed rozmową kwalifikacyjną?

Witam serdecznie:)Bardzo proszę o pomoc-w przyszłym tygodniu jestem umówiona na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy...Jestem osobą bardzo nieśmiałą i bardzo boję się tej rozmowy,codziennie o tym myślę...Proszę o pomoc jak mam sobie z tym poradzić.Bardzo mi zależy na tej pracy.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Witam,
są równe sposoby które mogą pomóc, najważniejsze jest uwierzyć w siebie, proszę zastanowić się nad swoimi atutami do tej pracy i na tym się skupić, nad pozytywami, poza tym można starać się wyobrazić siebie na tej rozmowie (oczywiście chodzi tu o takie wyobrażenie pozytywnego przejścia rozmowy), warto pomyśleć bardzo dokładnie, przeprowadzić sobie taką wizualizację w miejscu rozmowy, jeśli to możliwe, jak nie, to po prostu wyobrazić sobie podczas pozytywnie przeprowadzonej rozmowy. Proszę skupiać się na zadaniu, czyli na samej rozmowie, nie myśleć o tym co będzie potem ani o swojej nieśmiałości. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Warto zastanowić się, co mogłoby pomóc Pani w poradzeniu sobie ze stresem podczas rozmowy. Może zmiana sposobu myślenia - skoncentrowanie się na rozmówcy a nie na swoim stresie, patrzenie rozmówcy w punkt między brwiami, co daje dodatkowy komfort itd. Warto zastanowić się jak osoby, które znam radzą sobie w podobnych sytuacjach i zapożyczyć kilka rozwiązań.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy