Jak wygrać ze stresem?

Witam. Mam 16 lat i chłopaka starszego o 5 lat. Jestem bardzo wrażliwa, stresuję się strasznie na każdą kłótnię. Stres mnie tak ogarnia, że biorę tabletki na uspokojenie, które nie pomagają. Nie daję sobie rady. Kiedy się kłócimy, jest mi bardzo źle. Wszystko widzę w szarych kolorach. Po prostu nie radzę sobie ze stresem.

Witam!

Kłótnie i nieporozumienia są silnie stresującymi wydarzeniami. Zastanów się jednak, co takiego najbardziej Cię stresuje, kiedy czujesz się bardzo źle. Czy to sam fakt, że nie umiesz się z kimś dogadać, czy raczej związane jest to z przebiegiem takiej kłótni. Bardzo istotne są również przyczyny nieporozumień.

Można rozmawiać o swoich problemach i rozwiązywać problemy w inny sposób niż agresja i krzyk. Jesteś w wieku dojrzewania i bardzo silnie odczuwasz emocje oraz intensytnie reagujesz nimi. Warto, żebyś wspólnie z chłopakiem ustaliła zasady, jak możecie rozwiązywać swoje problemy bez awantur.

W związku dwojga ludzi bardzo ważny jest wzajemny szacunek. Jeżeli w większości trudnych sytuacji nie wiesz, jak sobie poradzić, możesz zapisać się na trening lub warsztaty radzenia sobie ze stresem. Takie zajęcia pokażą Ci, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak pozytywnie rozwiązywać konflikty oraz jak dbać o swoje samopoczucie. Warto jest skorzystać z takiej możliwości i nauczyć się, jak sprawnie funkcjonować w trudnych momentach.

Pozdrawiam