Co zrobić, żeby mama zmieniła nastawienie?

Witam, mam 14 mój tata pracuje za granicą i opiekuje się mną moja mama, chodzi do pracy, rozumiem, że ma wiele stresów i w ogóle, ale czemu to się musi odbijać na mnie? Nie uczę się za dobrze, to fakt, ale uważam, że moja mama przesadza, ponieważ nie mogę z nią porozumieć, zawsze się kłócimy. Nie mogę z nią zrobić żadnego zadania domowego, ponieważ zawsze kiedy z nią robię ona mnie stresuje, często mnie także wyzywa od najgorszych, typu nieuk itp. - bardzo mnie to boli, kiedy tak o mnie mówi. Często miewam bóle brzucha oraz bóle głowy, nie umiem się skupić na lekcjach - czy to właśnie przez to? Kiedy powiem mojej mamie, że jest sprawdzian, ona jak zwykle zaczyna - nie umiem się przy niej uczyć. Kiedy piszę już sprawdzian to strasznie się stresuję, wszystko wylatuje mi z głowy nawet to co pamiętałam przed wejściem do klasy. Nie mogę już tego znieść, tego jej obrażania - mnie to boli strasznie, przez nią miewałam już myśli samobójcze. Boję się, boje się, że w końcu coś sobie zrobię. Mój tata o niczym nie wie, chcę mu powiedzieć, ale nie wiem jak. Co mam zrobić żeby ona się zmieniła?

Witam!
Stres i problemy nie dają mamie prawa do obrażania Cię. Warto, żebyś postarała się wyjaśnić mamie na spokojnie, jak się czujesz i co powoduje jej zachowanie. Myślę, że Twoje dolegliwości mogą być spowodowane brakiem wsparcia ze strony mamy i jej agresywnym zachowaniem, kiedy robicie coś razem. Ból brzucha czy głowy może  być spowodowany lękiem przed mamą i jej reakcją.
Sądzę, że żeby mama dobrze zrozumiała to, co masz jej do przekazania i nie odbyło się to w formie awantury, to warto żebyś napisała do niej list. Zastanów się, co takiego chciałabyś jej przekazać i opisz to w liście. W trakcie kłótni słyszymy tylko to, co chcemy, dlatego tak trudno jest się dogadać. Pisząc list możesz pokazać mamie nie tylko to, co czujesz, ale także wyrazić swoje potrzeby psychiczne, takie jak potrzeba bliskości, uczuć, zrozumienia i wsparcia. Z tatą także warto porozmawiać. On może również wpłynąć na zachowanie Twojej mamy.
W trudnych chwilach możesz korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Pozdrawiam