Co zrobić żeby się mniej denerwować?

Jestem bardzo nerwowa,wszystko mnie denerwuje .Poprostu myślę że aż za bardzo .Tylko w tym problem jest ze ma do około problematycznych ludzi cały .Co mam z tym zrobić żeby mniej się denerwować .

Dzień dobry,
Doradzam psychoterapię jako metodę pracy nad umiejętnością lepszego radzenia sobie ze stresem. Dobrym pomysłem byłoby również szukanie sposobów rozładowania napięcia emocjonalnego, które byłyby dla Pani satysfakcjonujące np. sport, taniec, joga, słuchanie muzyki relaksacyjnej, treningi relaksacyjne np. Jacobsona/Schultza itp. Zastanawia mnie to na ile problem tkwi w "problematycznym otoczeniu" a na ile w Pani sposobie jego percepcji oraz przeżywania. Zdarza się także często, że dana osoba ma w sobie sporo napięcia i to ono jest źródłem zdenerwowania a otoczenie nie jest jego bezpośrednią przyczyną. Oczywiście to są tylko przykładowe hipotezy i problem wymaga szerszego omówienia z psychologiem psychoterapeutą i jest do pracy terapeutycznej. Nie wiem w jakim stopniu trudność ta jest nasilona i czy utrudnia Pani codzienne funkcjonowanie i w związku z tym do Pani należy decyzja o konieczności podjęcia leczenia. Mam nadzieję, że poradzi sobie Pani z tym problemem i warto zacząć od metod pozwalających rozładować stres, napięcie oraz osiągnięcie wyciszenia.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/