Jak skutecznie można sobie poradzić ze stresem?

Jak sobie radzić ze stresem? Jestem bardzo nerwową osobą, często nawet codzienne sytuacje powodują u mnie ataki paniki. Nic mnie nie cieszy. Czuję, że nie mam energii i chęci do życia. Załamują mnie egzaminy na uczelni, wizyty u lekarza.. stresuję się, że nic mi nie wychodzi i wszystko będzie źle. Nie potrafię patrzeć optymistycznie tylko wszystkim się dołuję. Bardzo proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić, bo czuję, że tracę kontrolę nad swoim życiem.

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż pomocna mogłaby się okazać psychoterapia. Niestety mam wątpliwości, czy to tylko nie radzenie sobie ze stresem czy też np. początki depresji. Zastanawiają mnie też te ataki paniki, gdyż nie wiem dokładnie co miała Pani na myśli pisząc o nich. Polecam uprawianie sportów, ruch na świeżym powietrzu, muzykę relaksacyjną, relaksację oraz suplementację witaminy D oraz witamin z grupy B. Warto także wypróbować ziołowe środki uspokajające i herbatę z melisy. Zastanawia mnie to, czy ma Pani jakieś wsparcie ze strony bliskich, gdyż zwykła rozmowa pozwoliłaby rozładować napięcie. Doradzałabym także kontakt z młodzieżą akademicką i może znalezienie jakiegoś hobby, które by Panią odstresowywało np. taniec, joga itd. Warto wychodzić do ludzi i starać się wypełniać dzień różnymi aktywnościami by czuć się lepiej i by mózg wytwarzał więcej serotoniny. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że skorzysta Pani z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/