Jak poradzić sobie z takim stresem?

Dzien dobry.Mam 42 lata-odkąd pamietam zawsze mocno sie stresowałam-trzesace sie rece,drżacy głos ,gula w zoładku.Było w przypadku np.wyjscia do urzędu,do szkoły,spotkanie z nieznajomymi ludzmi,egzaminy itp-ten problem jest do dzis.Wiem ze wiele przez to straciłam, bo tak jest do tej pory.Co mozna z tym zrobic?

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż pomocna mogłaby się okazać psychoterapia. W trakcie terapii psycholog pomógłby Pani dotrzeć do źródeł problemu oraz poradzić sobie z objawami. Pani trudność wymaga dłuższej pracy terapeutycznej a nie jednorazowej porady. Mam nadzieję, że uda się pokonać ten problem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/