Jak. sobie poradzić z takim zaburzeniem?

Nie wiem jak powinnam zacząć ... jest mi wstyd przyznać się do tego problemu ,czuje się w nim osamotniona ...można powiedzieć , ze sam problem trwa od dzieciństwa, od dziecka interesowały mnie wyłącznie smutne ,nazwijmy to historie , np. moje lalki były śmiertelnie chore, były sierotami lub umierały itp. Dzisiaj przełożyło się to na życie realne . Chcę źle skończyć , umrzeć młodo , tragicznie (np. jako narkoman na AIDS )... tak wiem to śmieszne ... ale nie potrafię tego zmienić . Czy jest coś co mogłoby mi pomóc? A może jestem dziwakiem i zawsze będę już musiała ukrywać sie i żyć z tym problemem?

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, który wypowiedziałby się po dokładnym wywiadzie na temat tego, czy Pani zachowanie nie jest elementem jakiegoś zaburzenia psychicznego. Najlepszą metodę leczenia w takim przypadku stanowi podjęcie psychoterapii u psychologa psychoterapeuty. Nie ma sensu męczyć się z tego rodzaju problemem, gdyż terapia najprawdopodobniej mogłaby bardzo pomóc. Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce do specjalisty i Pani sytuacja będzie ulegała stopniowej poprawie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/