Depresja poporodowa u 30-latki

Witam w ciąży miałam robiony test na depresję i wyszło mi 29 punktów a po ciąży tyle samo. A nie czuje się lepiej czy gorzej tylko nie chce się zajmować świerzo urodzonym dzieckiem. Nic do niego nie czuje jak dla mnie mogło by zniknąć.

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry i jeśli będą do tego wskazania także u psychologa psychoterapeuty. Depresja poporodowa nie jest wcale rzadko spotykana i jej przyczyny mogą być dosyć złożone, ale jedną z nich może być rozchwianie hormonalne po ciąży. Na szczęście stan ten można przezwyciężyć i mam nadzieję, że to przejściowe u Pani. Ciekawi mnie to, czy była to ciąża planowana i czy pragnęła Pani dziecka. Bardzo ważne jest również wsparcie partnera w takich okolicznościach zarówno emocjonalne jak i polegające na pomocy przy dziecku. Sądzę, że warto udać się do specjalisty, bo to mogłoby bardzo pomóc. Mam nadzieję, że wkrótce wszystko zmieni się na lepsze i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/