Czy słusznie przeczuwam, że mogę mieć depresję?

Przeczuwam że mam depresję. Mam problemy z wstaniem z łóżka. Nie przez lenistwo po prostu nie chce. Jak mam wolne z szkoły a mamy nie ma w domu to chodzę cały dzień w piżamie i jestem w domu. Nie chcę mi się wyjść nawet. Płacze bez powodu. Gdy jest słońce zaciągam rolety antywłamaniowe. Już jestem po próbie samobójczej oraz cięciu się

Dzień dobry,
Nie mogę Pani postawić diagnozy, ale jest tu ogromne prawdopodobieństwo depresji. Próba samobójcza i samookaleczanie się to bardzo poważne objawy i wymagają pomocy specjalisty. Zastanawia mnie to, czy najbliżsi o tym wiedzą i czy ma Pani ich wsparcie. Ciekawi mnie także to, co niepokojącego dzieje się w Pani życiu obecnie. Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry oraz psychologa psychoterapeuty, gdyż najlepsze efekty przyniosłoby najprawdopodobniej leczenie kompleksowe a więc połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Jest Pani bardzo młodą osobą i warto zawalczyć o siebie i własną przyszłość. Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce w pierwszej kolejności do lekarza, który postawi diagnozę i przepisze leki po których poczuje się Pani lepiej.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/