Jak radzić sobie z uczuciem smutku, przygnębienia i płaczem?

Miewam uczucia smutku , przygnębienia i płacze. Samookaleczam się

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, gdyż na podstawie opisu wnioskuję, że potrzebuje Pani pomocy. Najlepszym rozwiązaniem byłaby także wizyta u psychologa psychoterapeuty, gdyż najskuteczniejsze jest leczenie kompleksowe a więc połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Jest Pani bardzo młodą osobą i zastanawia mnie to, czy Pani bliscy wiedzą o problemie. Jeśli nie to warto z nimi porozmawiać o tym, gdyż wsparcie otoczenia odgrywa ważną rolę w procesie zdrowienia. Ciekawi mnie to, co niedobrego aktualnie dzieje się w Pani życiu lub w Pani samej. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty i rozpocznie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/