Problem z agresją i strachem przed ludźmi a masturbacja

Witam W wieku 11 lat przypadkiem weszedłem na strone z pornografią i od tamtego czasu masturbowałem się nawet po kilka razy na dzień, i tak przez lata, od 3 lat mam jakieś dziwne chorę zachowania, nie potrafię zapanować złością, albo się boje ludzi problem pojawia się kiedy muszę przebywać w otoczeniu ludzi, nie potrafię z nikim porozmawiać, bo czuję olbrzymi lęk. W gimnazjum i technikum z nikim nie rozmawiałem samo to zachowanie było co najmniej dziwne. A to co jest teraz to istne piekło

Dzień dobry,
Niestety Pana problem jest zbyt złożony by udzielić na niego jednej dobrej porady i doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry oraz psychologa psychoterapeuty, gdyż leczenie kompleksowe (farmakoterapia + psychoterapia) mogłoby przynieść efekty. Sądzę, że nad tego typu trudnościami mógłby Pan skutecznie pracować podczas psychoterapii. Mam nadzieję, że wkrótce skorzysta Pan z pomocy specjalistów, gdyż nie powinien Pan być sam ze swoimi problemami.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/