Jak poradzić sobie z moimi emocjami po porodzie?

Witam. Jestem 15m po porodzie. Poród był ciężki trwał 26h.od jakis kilku miesięcy nie panuje nad emocjami. Wybucha, krzyczę. Odbija się to na dziecku i mężu. Synek też jest przez to agresywny. Nie panuje nad tym nie wiem co mam robić. Są dni że jest ok a są takie że dostaje obłędu. Proszę pomóżcie mi bo nie wiem co roboc

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychiatrą, gdyż przydałby się obszerniejszy wywiad. Ciekawi mnie to, czy te objawy pojawiły się nagle i jak było bezpośrednio po porodzie. Zastanawiam się także nad tym, co konkretnie tak Panią złości i dlaczego wiąże to Pani właśnie z sytuacją samego porodu. Sporo kobiet po urodzeniu dziecka cierpi z powodu obniżonego nastroju, depresji poporodowej a w skrajnych przypadkach na psychozę poporodową lub PTSD. Poród to wbrew pozorom bardzo obciążające emocjonalnie zdarzenie. Samo rozchwianie hormonalne w ciąży i po porodzie może wpływać negatywnie na samopoczucie. Sądzę, że warto zacząć szukać pomocy specjalisty, gdyż często same leki od psychiatry lub rozmowy z psychologiem/psychologiem psychoterapeutą pozwalają wrócić do pełnej równowagi. Zastanawiam się również nad tym, czy ta ciąża była planowana i czy cieszy się Pani z faktu posiadania dziecka. Ciekawi mnie także to, czy nie czuje się Pani przeciążona lub niekompetentna w kwestiach opieki nad dzieckiem. Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce do specjalisty, który po dłuższej rozmowie da Pani wskazówki co robić dalej.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/