Dlaczego nie radzę sobie z emocjami?

Dzien dobry. Mam problem,caly czas jestem zla,nie radze sobie z emocjami. Do tego podejrzewam u siebie poczatki depresji, mam dosc nieprzyjemne mysli samobojcze.. Jednak czasem jest dobrze,przez dluzszy okres czasu,nawet sie widuje ze znajomymi i znow nagle jestem zla i beznadziejna. Czy udac sie do psychiatry czy psycholog wystarczy? Czy dobrze podejrzewam depresje ?

Dzień dobry,
Niestety na podstawie samego opisu nie ocenię, czy tylko wystarczy wizyta u psychologa i doradzałabym konsultację zarówno z psychiatrą jak i z psychologiem psychoterapeutą. Nie mogę również stawiać diagnozy w oparciu o tak krótki opis, ale duże prawdopodobieństwo że to początki depresji. Ze względu na obecność myśli samobójczych radziłabym nie zwlekanie z wizytą i porozmawianie także z psychiatrą, gdyż objawy depresyjne wymagają często również farmakoterapii. Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce do specjalisty i zacznie następować stopniowa poprawa.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/